Heath Tips

  • In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a
  • Fringilla vel, aliquet nec, vulputateDonec pede justo,  eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.Nullam dictum felis eu pede mollis pretium.

102 Bin 736 Öğrenci Ders Başı Yaptı

102 Bin 736 Öğrenci Ders Başı Yaptı

2019-2020 eğitim öğretim yılı başladı. Kütahya’da 102 bin 736 öğrenci ders başı yaptı.
2019-2020 eğitim öğretim yılı ve İlköğretim Haftası kapsamında Mimar Sinan Ortaokulu’nda tören düzenlendi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler, İshak Gazel, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Esat Tektaş, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
2019-2020 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kütahya il genelinde 586 okulda 7 bin 256 öğretmen ve 102 bin 736 öğrencinin ders başı yaptığını söyledi. 
Çocukların yaşadığı çağın becerileriyle donatılması gerektiğini ifade eden Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Esat Tektaş, “Bu becerilerin yanında çift kanatlılık olarak ifade ettiğimiz eğitim sistemimiz ekonominin nesnesi olmadan ekonomi dünyasının becerilerine sahip olmaya, dünyaya uyum sağlarken değerlerden kopmamaya, akademik becerilerin yanında sanatsal ve sportif açıdan da başarılı olmaya önem vermektedir” dedi. 
2019-2020 eğitim öğretim yılının Kütahya’da coşku ve büyük bir moralle başladığını belirten Vali Dr. Ömer Toraman, “Bu heyecan ve sevincin hiç kaybolmamasını temenni ediyorum” dedi.
“YAPTIĞIMIZ İŞİN EN İYİSİNİ YAPALIM”
Öğrencilerin ilgi ve becerilerine göre yönlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Vali Toraman, “Çocuklarımıza çok erken yaşlarda sınav başarısına odaklanarak çok yük yüklememenizi arzu ediyorum. Hangi işi yaparsak yapalım iyisini yapmaya gayret göstermek, iyi ilişkiler kurabilmek, sosyal olarak kendisini geliştirmesi de en az sınav başarısı kadar kıymetli. Mutlu bireyler mutlu toplumun oluşmasında esastır. Karamsar, baskı altındaki toplum üretici olamaz. Çocuklarımızın neşeleri, sevinçleri bugün en üst seviyede. İnşallah bütün yıl boyunca bu neşelerini muhafaza ederler. Kıymetli öğretmenlerimize bu manada vazife düştüğüne inanıyorum” dedi. 
“EN İYİ OKUL EVİNİZE EN YAKIN OKUL”
Çocuk için en iyi okulun kendi mahallesindeki okul olduğunu belirten Vali Dr. Ömer Toraman, “Bütün okullarımız hemen hemen hem fiziksel imkanlar hem de öğretmen kadrosu olarak nitelikli ve kaliteli okullardır. Okul toplumun yansımasıdır. Toplum neyse öğretmeni, öğrencisi, okulu odur. Öğretmenin itibarını en yüksekte tutmalıyız. Bunu toplum olarak yapabilirsek eğitimin özünü yakalamış oluruz” diye konuştu. 
Tören; öğrencilerin şiir okuması, halk oyunları ekibinin gösterisi ve açılış kurdelesinin kesilmesiyle sona erdi.

Fatma Sezgin

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Dakika x