“Değer Eğitimi” Odaklı Sınıflarımız Türkiye’de İlk Olacak

“2023 Eğitim Vizyonu”nun önemli bir parçası olan ve Prof. Dr. Hasan BACANLI liderliğinde 2018-2019 Eğitim Öğretim döneminde hayata geçirilen “Değer Eğitimi Hareketinin Atölye Çalışmaları” kapsamında, Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları”  İlker AKGÜL eğitmenliğinde başladı. Milli Eğitim Şube Müdürümüz İsmail GÜVEN yapılan çalışmalar konusunda bilgi aldı. İlimizin farklı okullarından 9 öğretmenin eşlik..

“Değer Eğitimi” Odaklı Sınıflarımız Türkiye’de İlk Olacak
Yazar : Tarih : Okunma : 71 views Yorum Yap

“2023 Eğitim Vizyonu”nun önemli bir parçası olan ve Prof. Dr. Hasan BACANLI liderliğinde 2018-2019 Eğitim Öğretim döneminde hayata geçirilen “Değer Eğitimi Hareketinin Atölye Çalışmaları” kapsamında, Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları”  İlker AKGÜL eğitmenliğinde başladı. Milli Eğitim Şube Müdürümüz İsmail GÜVEN yapılan çalışmalar konusunda bilgi aldı.

İlimizin farklı okullarından 9 öğretmenin eşlik ettiği atölye çalışmalarında, Prof. Dr. Hasan BACANLI tarafından geliştirilen yerli bir yaklaşım olan “Değer Bilinçlendirme Yaklaşımı”nın eğitimi verilecek ve proje sonunda Türkiye’de ilk özelliği taşıyan “Değer Eğitimi Odaklı Sınıflar” açılacak.

Fatma Sezgin (fatma@medyakutahya.com)