Heath Tips

  • In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a
  • Fringilla vel, aliquet nec, vulputateDonec pede justo,  eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.Nullam dictum felis eu pede mollis pretium.

Kütahya’da 25 yeni istihdam

Kütahya’da 25 yeni istihdam

Kütahya’da bir marketler zincirinde istihdam edilecek olan 25 kişiye tezgahtar eğitimi verilirken, bu kişilerin 3 aylık ücretleri, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş-Kur) tarafından karşılanacak.
İş-Kur Kütahya İl Müdürü Kamil Uçan, yaptığı açıklamada, “Şok Marketler T.A.Ş. arasında, bölge sorumlusu Adem Uzun’un katılımıyla düzenlenen protokol ile ‘Perakende satış elemanı’ (Tezgahtar) mesleğinde 16 kişi Kütahya merkezde, 9 kişi ilçelerde olmak üzere toplam 25 kişilik işbaşı eğitim programı düzenlenmiştir. 3 ay sürecek olan program ile Covid-19 salgını sonrası normalleşme sürecine istihdam katkısı sağlanmıştır. Katılımcılar ile imzalanan sözleşmeler esnasında İş ve Meslek Danışmanı Havva Aksoy tarafından katılımcılara ve işveren yetkilisine işbaşı eğitim programı uygulama esasları ile birlikte sosyal mesafe kuralları ve maske kullanımı gibi uyulması gereken koruyucu sağlık konularında bilgilendirme yapılmıştır” diye konuştu.

Fatma Sezgin

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Dakika x