Heath Tips

  • In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a
  • Fringilla vel, aliquet nec, vulputateDonec pede justo,  eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.Nullam dictum felis eu pede mollis pretium.

Kütahya’ya ait halk masalları derlenip edebiyatımıza kazandırılacak

Kütahya’ya ait halk masalları derlenip edebiyatımıza kazandırılacak

 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Türk Halk Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Erdal Aday, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaretinde Kütahya’ya ait halk masallarının derlenmesi ve edebiyatımıza kazandırılması konusunda görüş alışverişinde bulundu.
DPÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Türk Halk Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Erdal Aday ve Şair Esat Anık İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’i makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Kütahya’ya ait halk masallarının derlenmesi ve edebiyatımıza kazandırılması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Müdür Hasan Başyiğit, Kütahya’nın kültürel yönden her konuda zengin olduğunu, masallar yönünden de ortaya çıkmamış birçok ürün bulunduğuna inandığını belirterek bu konuda yapılacak çalışmalarda Kütahya İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün gereken desteği her zaman vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Fatma Sezgin

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Dakika x