Heath Tips

  • In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a
  • Fringilla vel, aliquet nec, vulputateDonec pede justo,  eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.Nullam dictum felis eu pede mollis pretium.

‘Okul çağı çocuklarında beslenme’ konulu eğitim

‘Okul çağı çocuklarında beslenme’ konulu eğitim

 Kütahya’nın Şaphane ilçesinde ilkokul öğrenci velilerine ‘Okul çağı çocuklarında beslenme’ konulu 3 gün süren eğitim verildi.
Şaphane ilçesinde, Şaphane İlkokul Müdürlüğü tarafından ara tatil etkinlikleri kapsamında 3 gün süren ve Diyetisyen Beyza Bayri tarafından gerçekleştirilen sağlıklı beslenme eğitimleri yoğun katılımla gerçekleşti.
Diyetisyen Beyza Bayri, yaptığı açıklamada, ”Sağlıklı geleceğin, sağlıklı çocuklarla olabileceği inancıyla çalışıyoruz. Bu yüzden Şaphane ilokulumuzda 3 gün süreyle günde 4 saat velilerimize ‘Okul çağı çocuklarında beslenme’ eğitimi verdik. Ne yazık ki ülkemiz Avrupa’nın en hızlı şişmanlayan ülkesi ve şişmanlık kalbimize, damarlarımıza ve organlarımıza zarar veren pek çok hastalığa sebep olabilmekte. Bunu önlemenin en iyi yolu çocukluktan itibaren sağlıklı beslenmek ve yaşam alışkanlıkları edinmektir. Verdiğimiz eğitimin başarıyla uygulanmasında en önemli rol velilerimize düşmektedir. Velilerimiz, çocuklarına sağlıklı besinler tüketmekte destek olup yardımcı olacaklar. Bu sebeple gerçekleştirdiğimiz bu etkinliği velilere yönelik düzenleyerek, onların çocuklarında sağlıklı yaşam bilincini oluşturmasını istedik” diye konuştu.

Fatma Sezgin

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Dakika x