Heath Tips

  • In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a
  • Fringilla vel, aliquet nec, vulputateDonec pede justo,  eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.Nullam dictum felis eu pede mollis pretium.

T.C. TAVŞANLI İCRA DAİRESİ 2017/2202 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri :Taşınmaz Kütahya İli, Tavşanlı İlçesi, Çardaklı Mahallesi, Kırardı Mevkii,1899 Ada, 6 Parsel de kayıtlıdır .Taşınmaz Tavşanlı İlçesi Çardaklı Mahallesi Kırardı Mevkiinde 539,22 m² yüzölçümüne sahip Arsa vasfındadır. Çardaklı Mahallesi Atatürk Caddesi No:62 Posta adresindedir. Söz konusu Taşınmaz üzerinde yaklaşık 115 m² taban alanlı Toplam 180 m² alanlı; zemin katı tamamen kaba inşaat halinde sıvasız, boyasız, kapıları takılmamış, şap betonu atılmamış, taban kaplamaları olmayan kat ve bunun üzerinde içerisinde 1 mutfak, 1 salon, 1 oturma odası, lavabo, banyo ve çatı arasında çatı eğiminden kaynaklanan odası ve balkonu bulunan normal kat bulunmaktadır. Bu katın üzerinde döşeme betonu bulunmamakta olup ahşap çatı ile kapatılmıştır. Bu katın kapıları ahşap pres kapı, pencereler pvc penceredir. Binanın dışı sıvasız ve boyasızdır. Binanın çatısı örtülü ve üzeri kiremit kaplıdır. Ayrıca taşınmaz üzerinde yaklaşık 150 m² alanlı tek katlı çelik makas üzeri ahşap çatı ile kaplanmış içi ve dışı sıvasız boyasız Ahır ve yaklaşık 30 m² alanlı Basit tarzda inşa edilmiş önü açık üzeri ahşap çatı ve kiremit kaplı kuruluk bulunmaktadır. Tavşanlı Belediyesinde yapılan incelemede Binaya ait herhangi bir inşaat ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesine rastlanılmamıştır. İlgili Arsanın içerisindeki bina,ahır ve müştemilatı ile birlikte konumu, büyüklüğü, imar durumu, yola terkinin bulunması, özellikleri ve bu çevrede yapılan satışlar göz önüne alındığında 81.308,94 TL bedel ile değerlendirilir.
İmar Durumu : Tavşanlı Belediyesi imar ve şehircilik Müdürlüğünün 01.04.2019 tarih 1494 sayılı yazısında “Çardaklı mahallesi 1899 ada 6 parsel numaralı taşınmazın 3194 sayılı imar kanununun 18. Maddesi gereği imar uygulaması kapsamında kalmakta olup uygulama işlemleri halen devam etmektedir. denilmektedir. Kıymeti : 81.308,94 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. 1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 15:20 – 15:25 arası 2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 15:20 – 15:25 arası Satış Yeri : TAVŞANLI BELEDİYESİ 3. KAT TOPLANTI SALONUTAVŞANLI/KÜTAHYA – ———————————————————————————————————————-Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2202 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Fatma Sezgin

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Dakika x