Heath Tips

 • In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a
 • Fringilla vel, aliquet nec, vulputateDonec pede justo,  eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.Nullam dictum felis eu pede mollis pretium.

T.C. TAVŞANLI İCRA DAİRESİ 2019/637 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İl, Tavşanlı İlçe, 209 Ada, 25 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, Zemin kat 1 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Söz konusu Taşınmaz Yeni Mahalle Tarlabaşı Sokak No:66 Posta adresinde olup Tapu kayıtlarında Yeni Mahalle 209 ada 25 parsel numarasında 357,80 m² Yüzölçümüne sahip Arsa Niteliğinde 94/736 arsa paylı Kat İrtifakı yapılmış zemin kat 1 bağımsız bölüm numaralı mesken niteliğinde taşınmazdır. Tapu kayıtlarının Beyanlar hanesinde ‘?Beyan: Yönetim Planı: 16.11.2018,20.11.2018 tarih 9391 yevmiye?? denilmektedir. Tavşanlı Belediyesi imar ve şehircilik Müdürlüğünün 10.02.2020 tarih 689 sayılı yazısında Taşınmaz ”Belediyemiz sınırları içerisinde 1/1000 ölçekli 30LIIIB uygulama imar planında Bitişik Nizam Bodrum + 4 kata müsaadeli mesken alanda kalmaktadır.?? denilmektedir. Taşınmaz için; Tavşanlı Belediyesinden 31.10.2018 tarih 168/2017 ruhsat numarası ile inşaat ruhsatı alınmış olup yapı kullanma izin belgesine rastlanılmamıştır.?? Kıymet takdiri istenen Taşınmaz; Arsa Niteliğindeki taşınmazın Kat irtifakı yapılmış Zemin Kat 1 bağımsız bölüm numaralı 94/736 Arsa paylı Mesken niteliğinde Net 84,60 m², Brüt 94,20 m² alanlı dairedir. Dairenin içerisinde mimari projesine göre; 10,00 m² alanlı mutfak, 17,10 m² alanlı oturma odası, 4,30 m² alanlı banyo, 13,50 m² alanlı yatak odası, 14,20 m² alanlı yatak odası, 12,50 m² alanlı antre, 2.00 m² alanlı lavabo+ wc, 8,00 m² ve 4,60 m² alanlı 2 adet balkonu bulunmaktadır. Ana binanın dışı sıvalı ve boyalı mantolama ile ısı yalıtımı sağlanmıştır. Bina projesinde asansörlü olup asansör mevcut değildir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları membran kapı ve pencereleri pvc penceredir. Islak hacimler fayans kaplı olup armatürleri, bataryalar, lavabo ve duşları takılmamıştır. Odaların duvarları alçı sıvalı ve boyalı olup mutfak tezgahı ve dolapları bulunmamaktadır. Odaların tabanları şap betonu atılmış olup kaplaması mevcut değildir. Daire hali hazırda boş ve imalatlar devam etmektedir. Dairenin Fiyatı Tespit edilirken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2020 yılı yapı yaklaşık birim maliyetleri henüz açıklanmadığından ve kullanmak yanıltıcı olacağından Ayrıca Dairenin Kat İrtifakı yapıldığından mahalli rayiç değerler esas alınacaktır. Buna göre; Dairenin büyüklüğü, konumu, yaşı, özellikleri, kira getirisi, yıpranma payları ve bu çevrede yapılan emsal satışlar göz önüne alındığında Zemin Kat 1 Bağımsız Bölüm numaralı Mesken Arsa payı dahil Daire bu haliyle Toplam 125.000,00 TL bedel ile değerlendirilmiştir.
Yüzölçümü : 357,80 m2 Arsa Payı : 94/736
Kıymeti : 125.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :

 1. Satış Günü : 11/12/2020 günü 15:00 – 15:05 arası
 2. Satış Günü : 11/01/2021 günü 15:00 – 15:05 arası
  Satış Yeri : Tavşanlı Belediyesi 3. Kat Toplantı Salonu Tavşanlı/KÜTAHYA
  Satış şartları :
  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin () bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/637 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126) () İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
 • : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
 • Resmi ilanlar www.ilan.gov.tr’de (BASIN-1242061)

Fatma Sezgin

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Dakika x