Heath Tips

  • In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a
  • Fringilla vel, aliquet nec, vulputateDonec pede justo,  eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.Nullam dictum felis eu pede mollis pretium.

Vali Toraman, Nizamiye 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu’nun Açılışına Katıldı

Vali Toraman, Nizamiye 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu’nun Açılışına Katıldı

Nizamiye 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu Yenidoğan Mahallesi Nizamiye Camisi yanında hizmete girdi. 
Açılış törenine; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Belediye Başkan Vekili İlyas Bahar, Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, bazı daire müdürleri, din görevlileri ile öğrenciler ve aileleri katıldı.
“KUR’AN-I KERİM İLE TANIŞIYOR, DEĞERLER EĞİTİMİ ALIYOR”
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törenin açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, 4-6 yaş Kuran kurslarında çocukların Kur’an-ı Kerim ile tanışıp değerler eğitimi alacağını söyledi. 
Kütahya’da 18 farklı noktada 4-6 yaş Kur’an kursu açıldığını belirten Hazırlar, “Bizler inanıyor ve biliyoruz ki çocuklarımız bizim geleceğimiz ve istikbalimiz. Çocuklarımıza yapacağımız her yatırım ailemize, kendimize, memleketimize ve geleceğimize yaptığımız bir yatırımdır” dedi.
Hazırlar, Nizamiye Kur’an Kursunda “Anne Çocuk El Ele Haydi Kur’an Öğrenmeye Projesi” kapsamında anne ve çocuklara yönelik eğitimler verileceğini de aktardı.
“ÖNEMLİ PROJELERDEN BİRİ”
4-6 yaş Kur’an kurslarının Diyanet İşleri Başkanlığının üzerinde hassasiyetle durduğu önemli projelerden biri olduğunu ifade eden DİB Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, “Biz istiyoruz ki gözümüzün nuru, geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın küçük yaşta gönüllerine Allah inancını, peygamber sevgisini nakşederek yetiştirelim; çünkü bu millet olarak, insanlık olarak hepimize faydası olan bir şeydir” dedi.
“GELECEK NESİLLERE AKTARABİLMELİYİZ”
Diyanet İşleri Başkanlığının her yaş grubundan vatandaşa hizmet etmek için büyük bir çaba içerisinde olduğunu kaydeden Vali Toraman, “Millet olarak inançlarımıza, gelenek ve göreneklerimize bağlıyız; bununla da iftihar ediyoruz. Atalarımız İslamiyet’in bayraktarlığını yapmış, yayılmasına aracılık etmiş, yeni coğrafya ve topluluklara ulaştırmış. Bugün Kur’an-ı Kerim’i güzel okumada, yazmada, Hz. Muhammed’i tanıyıp anlamada diğer İslam coğrafyalarına örnek teşkil edecek seviyedeyiz. Ecdadımızdan devraldığımız bu mirası yaşıyor, devam ettiriyoruz. Gelecek nesillere de bu emanetleri devretmenin gayreti içinde olacağız” diye konuştu. 
Konuşmaların ardından Vali Dr. Ömer Toraman beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte açılış kurdelesini kesip Kur’an kursunda incelemelerde bulundu.  

Fatma Sezgin

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Dakika x