Heath Tips

  • In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a
  • Fringilla vel, aliquet nec, vulputateDonec pede justo,  eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.Nullam dictum felis eu pede mollis pretium.

“YENİ FIRSATLAR YAKALAMAK İÇİN EL ELE PROJESİ” NİN BULGARİSTAN’A İKİNCİ ÇALIŞMA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“YENİ FIRSATLAR YAKALAMAK İÇİN EL ELE PROJESİ” NİN  BULGARİSTAN’A İKİNCİ ÇALIŞMA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında, Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Tavşanlı Kaymakamlığı’nın öncülüğünde, Bulgaristan’ın Kirkovo (Kızılağaç) Belediyesi ve Halk Kütüphanesi ortaklığı ile “Yeni Fırsatlar Yakalamak için El Ele Projesi” nin Bulgaristan’a ikinci çalışma ziyareti gerçekleştirildi.

12-13 Şubat 2020 tarihlerini kapsayan program çerçevesinde ilk olarak; Kaymakam Yüksel Kara, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Kirkovo (Kızılağaç) Belediye Başkanı Şinasi Mehmed Süleyman, Eski Milletvekili ve Belediye Dış İlişkiler Danışmanı Saliha Emin, D.P.Ü. Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Arif Kolay, DPÜ GESAM Müdürü. Doç. Dr. Bülent Cırık, DPÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkan Yardımcısı Dr. Şakir Turan, İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Altınbay ve Recep Toy, İşadamları Ahmet Baş ve Ahmet Acar, Kirkovo (Kızılağaç) Belediye Meclis üyeleri, bazı muhtar ve görevlilerinde katıldığı toplantı düzenlendi.
Programda; her iki bölgenin vatandaşlarının da istifade edebileceği, yerel işletmelerin ve firmaların ürünlerini ücretsiz tanıtma imkânı sağlayan internet portalının tanıtım sunumuna da yer verildi.
Kirkovo (Kızılağaç) Belediye Başkanı Şinasi Mehmed Süleyman; Kaymakam Yüksel Kara’yı ve heyetini tekrar misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, proje vesilesiyle kurulan resmi ilişkinin, dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine vesile olduğunu ifade ederek, kurulan bu dostane ilişkinin daim olması temennisinde bulundu.
Projenin somut çıktılarını değerlendiren Kaymakam Yüksel Kara; “kazan – kazan yaklaşımı” dahilinde karşılıklı ticari kazanımların ve sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi için, geliştirilen internet portalının bölgede yaygınlaştırılması temennisinde bulundu.
Ziyaret programı kapsamında; önce Kırıcı Ali (Kırcaali) mezarı ziyaret edilerek, kabri başında dualar okundu. Ardından Bölge Müftülüğü ziyaret edildi. Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz makamında ziyaret edilerek, bölge hakkında kısa bir bilgilendirmelerde bulunuldu. Daha sonra Tavşanlı’dan gelen işadamları ile bölgeye yapılacak yatırımlar hakkında karşılıklı görüşmeler yapıldı. Programın ilk günü Kırcaali Müzesi gezisi ile son buldu.
Programın ikinci gününde, Kirkovo (Kızılağaç) Belediye Başkanı Şinasi Mehmed Süleyman makamında ziyaret edildi. Kaymakam Yüksel Kara; proje ortaklığında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, evsahiplikleri için Belediye Başkanı Şinasi Mehmet Süleyman nezdinde emeği geçenlere teşekkür etti. Sevde İLHAN

Fatma Sezgin

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Dakika x